Zednické práce

Naším hlavním oborem činnosti jsou rekonstrukce bytů v Praze a okolí a další úpravy interiérů. To zahrnuje i celou škálu zednických prací, kterým se věnujeme již více jak 20 let.

Zejména zdění bytových jader je v rámci rekonstrukce základní otázkou. Stará umakartová bytová jádra je vhodné vybourat a znovu vyzdít. Při vyzdívání používáme především tvárnice ytong, které jsou pevné a spolehlivé. V současné době se jedná o nejpoužívanější materiál v rámci výstavby bytových jader. Jedná se o tvárnice z pórobetonu s nízkou hmotností o různé tloušťce, která je dána účelem použití (na obezdívky lze použít 50mm, na silně namáhané stěny až 125mm). I ty nejtenčí ytongové tvárnice jsou však velice pevné a představují minimální zatížení pro celou konstrukci. Do ytongu se snadno vrtá a instalace zařizovacích předmětů je tak velmi jednoduchou záležitostí. Do zdi z ytongu lze rovněž jednoduše připravit drážky pro následné rozvody vody apod.

rekonstrukcí bytových jader souvisí i obkladačské práce. Stará koupelna či WC získá během rekonstrukce nový a svěží vzhled, a to především díky novým obkladům a dlažbě. Obkladačské práce se samozřejmě netýkají pouze bytových jader, obklad lze položit např. i do kuchyně mezi dolní a horní skříňky a dlažbu lze položit i na jiná místa, přesně podle Vašich přání.

Zapomeňme však na chvíli na bytová jádra a podívejme se i do dalších místností bytu. Např. obývací pokoj s popraskanou omítkou dokážeme znovu přivést k životu a dodat mu šmrnc. Nové omítky jsou při rekonstrukci (ale i obecně) velmi důležitým prvkem. Ačkoliv je krajně možné staré omítky ponechat a pouze je přemalovat, výrazně doporučujeme staré omítky oškrábat a nanést zcela nové. Přemalování totiž ve výsledku nepřináší takové výsledky, které byste očekávali. Pod novou malbou se mohou i následně znovu vyrýsovat původní prasklinky či nerovnosti a celkový dojem z nové rekonstrukce je dosti tragický. Proto tedy doporučujeme alespoň starou rozpraskanou omítku potáhnout perlinkou a flexibilním lepidlem včetně penetrace (pokud jsou však omítky duté a místy opadávají, pak je nutné omítku osekat a znovu nahodit).

Ve starých panelákových bytech se lze rovněž velice často setkat s nevyrovnanými podlahami, které je při rekonstrukci nutno vyrovnat betonáží nebo nivelační stěrkou, která stávající podlahu dokonale vyrovná a nic již nebrání tomu, aby se položila nová podlaha.

Stavební práce - Zednické práceStavební práce - Zednické práceStavební práce - Zednické práce

Naše firma Vám nabízí provedení profesionálních stavebních prací nebo instalaci veškerého dodávaného sortimentu. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 282 860.

 

Kontaktní informace na Vás
Firma:
Jméno:
Příjmení: *
Ulice:
Obec:
PSČ:
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz nebo objednávka, požadovaný termín návštěvy technika :
Čeho se vaše poptávka týká:
Datum:
Hodina:
Zde nám prosím uveďte vaše dotazy. Zaměření provádí technik zpravidla v pondělí až pátek ve výše uvedených časech. Požadujete-li jiný termín napište nám Váš požadavek.
Pozn:   * tyto údaje je nutno vyplnit