Pokládka podlahy

Naše firma – kromě jiného – realizuje také pokládku podlahových krytin. Výběr správné podlahy je důležitý nejen při rekonstrukci bytu. Každý typ podlahy se hodí do jiného prostoru, do koupelny si například jen stěží necháte položit plovoucí podlahu apod.

Naší specializací je především pokládka a renovace dřevěných podlah. Kromě toho však pokládáme i jiné druhy podlahových krytin vhodných do interiéru, kterými jsou například laminátové podlahy, vinylové podlahy, podlahy z PVC (polyvinylchlorid), linoleum a marmoleum, položíme Vám však i koberec.

Každá podlahová krytina má jiné vlastnosti. Dřevěné podlahy jsou oblíbené především pro svůj přírodní vzhled a navíc vytváří útulný a teplý prostor. Do obývacího pokoje se skvěle hodí právě podlahy z masivního dřeva. Jejich údržba přitom není vůbec složitá. Hladký dřevěný povrch lze nejen vytírat, ale i lehce vysát vysavačem. Dřevěné podlahy jsou pevné a při správné údržbě vydrží klidně i více jak sto let. K jejich další výhodě patří i možnost jejich několikanásobné renovace. V případě škody na jejich povrchu (například škrábance způsobené neopatrným stěhováním nábytku) lze udělat tzv. mezibrus a přidat celoplošně další vrstvu laku. Tento postup lze navíc i několikrát opakovat. Mějte však na paměti, že dřevo (jakkoliv je upravováno) je stále přírodním materiálem. A přírodní materiál má tendenci k drobným vnitřním změnám. Teplo dřevo rozpíná, kdežto chlad jej naopak smršťuje. Nejedná se však o žádné vady, je to vlastnost dřeva. Proto je třeba zvážit i to, zda je vhodné pod dřevěnou podlahu instalovat podlahové topení. Důsledkem toho, že dřevěnou podlahu ovlivňují klimatické změny, vznikají drobné spáry. Znovu však zdůrazňujeme, že se nejedná o žádnou závadu, nýbrž o přirozenou vlastnost dřeva. Dále je třeba mít na paměti, že dřevěná podlaha se nepříliš dobře snáší s vodou a aby se snížila pravděpodobnost vzniku spár či dalších tvarových změn dřeva, je žádoucí v místnosti udržovat teplotu okolo 18-23°C a zároveň aby relativní vlhkost vzduchu byla v rozmezí 45% až 55%.

Rovněž je dobré zamyslet se, jaká místa dřevěných podlah budou nejvíce namáhána. Před vstupem do bytu je vhodné umístit vhodnou čistící zónu a na místa, která jsou mimořádně namáhaná, je třeba zauvažovat nad koberci či podložkami (např. pod kolečkovými židlemi). Dřevěná podlaha není náročná na údržbu, přesto však nedoporučujeme její čištění provádět příliš mokrým hadrem, přílišné množství vody by mohlo způsobit nabobtnání podlahy. Dřevěnou podlahu je tedy vhodnější spíše zamést či očistit dobře vyždímaným mopem.

V prvních cca 10 dnech rovněž doporučujeme dřevěnou podlahu zatěžovat velice pozvolně a udržovat v místnosti stálé klima. Podlahu pouze zametejte či vysávejte, čištění vodou raději opomeňte. Podlahu v těchto prvních 10 dnech pokud možno nezakrývejte koberci a neumisťujte na ni obzvláště těžké předměty.

K nejčastěji pokládaným dřevěným podlahám patří zejména parketové vlysy, a to jak z klasických dřevin jako je dub, buk, jasan atd., tak i z dřevin exotických.

Dále se používají i dřevěná prkna, u nichž jsou nejpoužívanějšími dřevinami smrk, borovice, dub, jasan atd. I v tomto případě lze však použít i exotické dřeviny. Prkna se pak lepí či pokládají na dřevěný rošt. Obecně však platí, že lepené podlahy jsou lepší, zejména z akustických důvodů, kdy volně položená podlaha může mít tendenci ke „klapání“.

Alternativou ke klasickým masivním dřevěným podlahám jsou masivní třívrstvé podlahy. Ty jsou mnohem více stálé a nepodléhají tolik klimatickým změnám. Jedná se o podlahu, kdy spodní dvě vrstvy tvoří jakousi konstrukci (dřevo jako např. smrk je lepeno křížem přes sebe) a třetí vrstva pak představuje tvrdé dřevo, které tvoří dekor podlahy. Opět lze využít jak klasické, tak i exotické dřeviny. Jelikož je tento typ podlahy relativně stálý, lze pod ni instalovat i podlahové topení. Nevýhodou je však nemožnost renovovat třívrstvou podlahu tolikrát, jako je tomu u klasické masivní podlahy. Zde je tedy možné přebrousit podlahu cca 2x až 3x. Naše firma provádí broušení a renovace parket.

Dalším velmi oblíbeným typem podlah jsou laminátové neboli plovoucí podlahy. Ty jsou oblíbené především proto, že skvěle imitují jakékoli dřevo i jiné vzory. Jsou pevné, tvrdé a snadno se udržují. Jejich pokládka je snadná, jednotlivé dílce se pokládají na vyrovnaný povrch bez nutnosti lepení (tedy plovoucím způsobem). Třeba je zmínit i jejich cenu, která je výrazně nižší než u podlah z masivního dřeva. Plovoucí podlahy však mají obecně tendenci ke „klapání“, tento nedostatek lze ale alespoň částečně řešit podložením kvalitní kročejovou izolací.

Naše firma rovněž pokládá i vinylové podlahy, které přinášejí dlouhou životnost a dále nabízejí i širokou škálu různých vzorů a imitací přírodních materiálů. Na rozdíl od laminátové podlahy se vinyl lepí na rovný povrch a nevyžaduje přechodové lišty mezi jednotlivými místnostmi. Vinylovou podlahu lze však položit i plovoucím způsobem jako laminátovou podlahu, případně nalepit na podlahu stávající (jako je linoleum, dlažba či již zmíněný laminát). Vinylová podlaha je rovněž velice odolná vůči mechanickému poškození a dobře se snáší i s vlhkým prostředím. Její výhodou je rovněž i znatelně teplejší povrch než jak je tomu u laminátové podlahy.

Dále se vracejí i podlahy z PVC. Nejedná se však o ty nevzhledné povrchy v panelákových prostorách, na které snad všichni neradi vzpomínáme. Dnešní podlahy z PVC jsou velice odolné a krásné. Snadno se udržují a nabízí nespočetné množství různých vzorů a barev. Jsou tak kvalitně zpracované, že jsou mnohdy k nerozeznání od např. dřevěné podlahy, kterou dokáže velice věrně imitovat. PVC je voděodolné, je tedy vhodné i do vlhkého prostředí kterým je např. kuchyň. Není sice tak teplé jako např. podlaha z masivu, ale jeho cena je maximálně příznivá.

Dále pokládáme i podlahy z linolea a marmolea. Tyto podlahy jsou na rozdíl od podlah z PVC vyrobeny ze 100% přírodních materiálů a lze jej použít snad ve všech možných prostorách. Jelikož se jedná o přírodní materiál, linoleum i marmoleum je šetrné k životnímu prostředí a navíc i vhodné pro alergiky.

Lze jej klasicky zametat, luxovat i vytírat, je třeba však dbát na jistou opatrnost při užívání chemických přípravků, které by mohly některá linolea poškodit. Linoleum po čase nevybledá a jeho životnost tak dosahuje několika desetiletí. Marmoleum se pak vyznačuje především svými pestrými a výraznými barvami.
Lze jej klasicky zametat, luxovat i vytírat, je třeba však dbát na jistou opatrnost při užívání chemických přípravků, které by mohly některá linolea poškodit.

V neposlední řadě jsme schopni do vašeho bytu položit i koberec. Není však koberec jako koberec. Nemluvě o barvě a vzoru, mají i rozdílné vlastnosti co se týče užívání i údržby. Koberce s dlouhým vláknem se tak samozřejmě udržují hůře než ty s krátkým. Záleží však i na vašich požadavcích a typu místnosti. Do kanceláří lze také zvolit speciální zátěžové koberce, které dokáží odolat i kolečkovým židlím.

Nejkvalitnější koberce jsou pak vyrobeny ze 100% polyamidu.

Při pokládce koberce je kladen důraz především na pečlivě vyrovnaný a očištěný povrch.

Naše firma Vám nabízí provedení profesionálních stavebních prací nebo instalaci veškerého dodávaného sortimentu. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 282 860.

 

Kontaktní informace na Vás
Firma:
Jméno:
Příjmení: *
Ulice:
Obec:
PSČ:
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz nebo objednávka, požadovaný termín návštěvy technika :
Čeho se vaše poptávka týká:
Datum:
Hodina:
Zde nám prosím uveďte vaše dotazy. Zaměření provádí technik zpravidla v pondělí až pátek ve výše uvedených časech. Požadujete-li jiný termín napište nám Váš požadavek.
Pozn:   * tyto údaje je nutno vyplnit