Obkladačské práce

Obklady a dlažby v  interiérech jsou v dnešní době důležité nejen z hlediska užitného efektu, ale i z hlediska estetiky. Zejména v posledních letech se na trhu objevuje nesčetné množství různých druhů a variant různých typů a barev jednotlivých materiálů obkladů a dlažeb vhodných nejen do koupelen a na WC, ale i ke kuchyňským linkám či halám.

Výběr správného obkladu není při rekonstrukci bytu radno podceňovat. Nejedná se o záležitost, která by se každým rokem opakovala. Výběr dlažby a obkladu tedy pečlivě zvažte. Každý preferuje něco jiného, naštěstí je však z čeho vybírat. Nemluvíme zde pouze o designu, ale i o vlastnostech samotného povrchu. Zejména v koupelnách bývají velmi oblíbené obklady ve světlých tónech, které místnost projasní. Příliš světlé barvy, především bílá či světle modrá, však někdy mohou evokovat pocit chladu. Proto jsou i v posledních letech čím dál více realizovány koupelny a WC v sytějších barevných provedeních obkladaček, které navozují pocit tepla. Velmi oblíbené jsou červené, oranžové i hnědé tóny. Dokonce i černé obklady nebývají naprostou výjimkou. Tmavé velkoformátové obklady v kombinaci například s béžovou jsou velice elegantní.

Časté bývají i různé mozaiky tvořené malými čtvercovými či obdélníkovými obklady v různých barvách a barevných kombinacích. Pomocí mozaiky je možné vytvořit výjimečný vzhled a oživit tak celý prostor. Zvolit si přitom můžete jak z jednobarevného provedení, tak i provedení „šachovnicového“ či přechodů barev. Obecně však platí, že v menších místnostech je lepší mozaiku vynechat a využít spíše větších formátů, které místnost opticky zvětší. Mozaika je rovněž dražší a její pokládka trvá o něco déle.

Trendy posledních let rovněž otevírají dveře novým možnostem. Na trhu je nyní možné najít i obklady, které imitují nejen různé dřeviny či kámen, ale dokonce i kůži. Na údržbu jsou pak praktičtější především matné povrchy.

Při výběru obkladů a dlažby je vhodné se orientovat i podle toho, do jaké místnosti kategoricky patří. Dlažba do koupelny bude mít jiné vlastnosti než například dlažba na terasu. Každý prostor má jiné užitné nároky (například zátěž, protiskluzovou či mrazuvzdornost) a to je třeba brát na vědomí. Vhodné je také zmínit tvrdost obkladů a dlažeb. Ta určuje nejen maximální zátěž, ale i odolnost vůči mechanickému poškození. Čím je tedy tvrdost vyšší, tím lépe odolává opotřebení. Tvrdost obkladů a dlažeb se udává ve stupních Mohsovy stupnice (1-10), přičemž minimální hodnota je 5 stupňů (u dlažby) a 3 stupně (u obkladů). Ty nejkvalitnější dlažby dosahují tvrdosti okolo 9 stupnů.

V každém případě však záleží pouze na Vašich představách a přáních.

Spokojený zákazník je pro nás hlavním cílem, proto ke každému přistupujeme zcela individuálně a snažíme se maximálně vyhovět jeho požadavkům.

Stavební práce - Obkladačské práceStavební práce - Obkladačské práceStavební práce - Obkladačské práce

Naše firma Vám nabízí provedení profesionálních stavebních prací nebo instalaci veškerého dodávaného sortimentu. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 282 860.

 

Kontaktní informace na Vás
Firma:
Jméno:
Příjmení: *
Ulice:
Obec:
PSČ:
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz nebo objednávka, požadovaný termín návštěvy technika :
Čeho se vaše poptávka týká:
Datum:
Hodina:
Zde nám prosím uveďte vaše dotazy. Zaměření provádí technik zpravidla v pondělí až pátek ve výše uvedených časech. Požadujete-li jiný termín napište nám Váš požadavek.
Pozn:   * tyto údaje je nutno vyplnit