Dodávka a montáž dveří

Dveře jsou nepochybně jedním z nejdůležitějších prvků každého domu či bytu. I v případě dveří však existuje mnoho různých materiálů a typů, přičemž každý z nich se zásadně liší nejen svou estetickou stránkou, ale i způsobem využití. Do některých místností volíme dveře prosklené, někam prosklené jen zčásti. Např. na toaletu se však prosklené dveře příliš nehodí a namísto nich volíme dveře plné. Nejde však jen o jejich výplň, ale i o to, zda zvolíme dveře jednokřídlé či dvoukřídlé, posuvné či klasicky otevírané apod. Rovněž je vhodné uvažovat o zvukové izolaci, kterou některé dveře splňují více či méně. I jejich povrch se u různých typů dveří značně liší. Některé povrchy jsou značně odolné a vydrží tak i ostré drápky vašich domácích mazlíčků či pastelky neposedných dětí.

Šířka samotných dveří je rovněž klíčovým prvkem při plánování a každý by měl tedy předem zvážit, jakou šířku do kterých místností zvolí. Klasická šířka dveří je 80cm. Takto široké dveře se používají v obytných pokojích jako jsou ložnice apod. Při rekonstrukci bytových jader lze zvolit  i užší dveře (např. pouze 60 cm), je však dobré předem zapřemýšlet na tom, zda jimi protáhnete stěhovaný nábytek apod. Takto úzké dveře se tedy hodí spíše do odkládacích místností jako jsou různé komůrky apod.

Zejména v posledních letech jsou velice oblíbené tzv. posuvné dveře. Ty mohou být buď v pouzdře (které je zabudováno přímo do zdi a dveře tak zajíždějí dovnitř) nebo posuvné po zdi v lištách. Posuvné dveře v pouzdrech vypadají nepochybně lépe, ale jsou výrazně dražší a je třeba mít na paměti, že zabudování pouzdra vyžaduje mnohem tlustší zeď, která Vám pak (především v malých místnostech jako je typická paneláková koupelna) odebere vzácné centimetry prostoru. U dveří posuvných po zdi je pak také dobré si uvědomit, zda zajíždějící dveře nebudou překážet okolnímu nábytku apod.

Stará ocelové zárubně jsou také čím dál častěji nahrazovány mnohem estetičtějšími obložkovými zárubněmi. Ty se mohou instalovat buď na stávající zárubeň nebo se stará zárubeň vybourá a instalují se nové, obložkové zárubně. Druhá varianta je sice o něco náročnější, ve výsledku však vypadá mnohem lépe.

Na naší truhlářské dílně vám vyrobíme obložky a dveře ve stejném designu přímo na míru dle Vašich potřeb a požadavků.

Naše firma Vám nabízí provedení profesionálních stavebních prací nebo instalaci veškerého dodávaného sortimentu. Případné dotazy nebo objednání služeb můžete učinit na
tel. 777 282 860.

 

Kontaktní informace na Vás
Firma:
Jméno:
Příjmení: *
Ulice:
Obec:
PSČ:
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz nebo objednávka, požadovaný termín návštěvy technika :
Čeho se vaše poptávka týká:
Datum:
Hodina:
Zde nám prosím uveďte vaše dotazy. Zaměření provádí technik zpravidla v pondělí až pátek ve výše uvedených časech. Požadujete-li jiný termín napište nám Váš požadavek.
Pozn:   * tyto údaje je nutno vyplnit